Vše je přizpůsobeno malým a větším dětem i dospělým.

Historická střelnice

Možnost vyzkoušet si střelbu z repliky historické kuše, anglických dlouhých i reflexních luků...
To vše za asistence zkušených střelců.


Středověké hry

Různorodé lehké i těžší dovednosti a disciplíny - chytání věnečků na meč, kopí či sekeru, chůze na chůdách, přetlačování, „peškový“ turnaj a další...
Vždy přizpůsobeno věku soutěžících.


Mučírna a ukázky katovského řemesla

Humorně laděné divadelní představení ze středověké mučírny, nebo „jen“ přednáška mistra kata - zajímavé a poučné povídání a tortuře s předvedením mučících nástrojů a praktik, pro odvážné možnost vyzkoušet vše za odborné asistence mistra popravčího.


Kostýmované prohlídky

V roce 1999 jsme ve spolupráci se správou zámku Boskovice uspořádali první Vánoční kostýmované prohlídky zámku. Netradiční prohlídky zámeckých interiérů oživených obyvateli v dobových kostýmech. Následovaly noční zámecké prohlídky pořádané v červenci a červnu.
Brzy se k těmto dnes už tradičním prohlídkám připojily i prohlídky pořádané pro mateřské a základní školy, při kterých se děti zábavnou a nenásilnou formou dovídají zajímavosti i běžné věci z historie.

DĚTSKÉ DNY NA ZÁMKU BOSKOVICE - jsou pořádány ve spolupráci se správou zámku Boskovice vždy začátkem června. Výklad je přizpůsoben věku dětí (MŠ, 1. i 2. stupeň ZŠ). Po každé prohlídce následují hry pro děti v zámecké zahradě - "středověké" hry, kde se děti aktivně zapojí do peškového turnaje, chytání věnečků na meč nebo si mohou vyzkoušet střelbu z historické kuše a luku

Délka celého programu pro ZŠ a MŠ je cca. 55 minut.

Bližší informace o programech na 605 760 800 a 604 480 106 nebo gonfanon@seznam.cz